Powered by Smartsupp

Klasické vs. elektronické novoročenky | výhody a nevýhody

Plánujete letos rozeslat vánoční / novoroční přáníčka, ale nejste si jistí, zdali vašim potřebám vyhovují spíše klasické či elektronické novoročenky? Žádný problém! Tento článek vám provede výhodami klasických a elektronických novoročenek, pomůže vám srovnat si myšlenky a vybrat to správné řešení přesně pro vaši situaci. Pojďme se na to podívat!

Klasické novoročenky

Není to tak dávno, co byly klasické novoročenky pro zájemce o vánoční přání jedinou možností. Až v několika posledních letech na trhu s novoročenkami zavál svěží vítr v podobě elektronických přání. Příchod elektronických novoročenek však klasickým novoročenkám paradoxně neublížil, ale naopak je pomohl povznést na vyšší úroveň.

Klasické novoročenky neposíláte každému, jsou důvěrnější a obdarovanému prozrazují, že vám na něm opravdu záleží. Dávají mu pocit výjimečnosti a sounáležitosti. Pokud obdržíte klasické vánoční přání, určitě sami zažijete ten pocit, že jste v životě toho druhého pevně zakotveni.

Obrázek a přáníčko vytištěné na papíře navíc vždycky bude vypadat lépe, jak obrázek ve vaší e-mailové schránce. Už jen proto, že obdarovaní si na něj mohou sáhnout a v případě chuti si ho mohou vystavit na lednici, nebo třeba na sekretáři.

Klasické novoročenky – výhody

  • Jsou důvěrnější
  • Jsou elegantnější a vzbuzují lepší dojem

Elektronické novoročenky

Elektronické novoročenky jsou jedním z nejmodernějších vánočních trendů poslední doby. Vznikly jako levná a rychlá alternativa ke klasickým novoročenkám, ale přinášejí i některé další zajímavé výhody.

Jak už jsme napsali, elektronické novoročenky jsou levné. Za elektronickou novoročenku se platí jednorázová cena. V okamžiku úhrady je elektronická novoročenka celá vaše, se všemi autorskými právy. Tzn. že ji můžete rozesílat bez jakéhokoliv omezení, třeba na 1000 různých adres. A protože elektronická pošta je zdarma, už za nic neplatíte.

Způsob rozesílání elektronických novoročenek je také časově nenáročný. Ve své emailové schránce navolíte požadované adresy (doporučujeme přidat je do skryté kopie), jedním kliknutím odešlete naší speciální šablonu, díky které se novoročenka zobrazí vždy v těle zprávy a ne jako příloha. Samozřejmě dostanete novoročenku i v JPG a PDF formátu, aby jste jí mohli použít i jiným účelům – například pro sociální sítě nebo jiné messengery.

Elektronický způsob rozesílání novoročenek je kromě toho zcela ekologický. Protože k rozeslání elektronických novoročenek nepotřebujete papír a ani další materiály, které se nejprve složitě vyrábí, použitím elektronických novoročenek pomáháte výrazně ušetřit naši matičku Zemi.

Elektronické novoročenky jistě oceníte v i případě, že jste zapomněli rozeslat klasické novoročenky a do Vánoc či Nového roku už zbývá jenom pár dní. Elektronickými novoročenkami se tyto problémy dají vyřešit bez jakýchkoliv stresových situací a navíc elegantně. Prostě objednáte elektronickou novoročenku, my vám do hodiny pošleme její návrh, a pokud s ním budete souhlasit, za maximálně dvě hodiny je elektronická novoročenka připravena ve vaší emailové schránce a čekání na rozeslání všem lidem, na které jste s přáním zapomněli.

Elektronické novoročenky – výhody

  • Levné
  • Rychlé dodání
  • Ekologické

Klasické vs. elektronické novoročenky – shrnutí

Nelze říct, zdali jsou lepší klasické nebo elektronické novoročenky. Každá z nich má svoje jasné výhody i některé nevýhody. Při výběru mezi klasickými a elektronickými novoročenkami byste se měli řídit celkem 3. faktory:

  • Z jakého důvodu novoročenku posíláte? Chcete s ní udělat radost blízkému kamarádovi případně některému členovi vaší rodiny, nebo se jen snažíte vyjádřit přízeň obchodnímu partnerovi?
  • Kolik za novoročenku chcete utratit? Máte volný rozpočet nebo jste finančně omezení?
  • Kolik času chcete investovat do rozesílání novoročenek? Půjdete s novoročenkami na poštu nebo je raději pošlete rychle, emailem?

Stále váháte? Zvolte takovou novoročenku, kterou byste od dotyčného člověka sami rádi dostali. Dá se říci, že ať je váš výběr jakýkoliv, nic nemůžete zkazit. Klasické novoročenky jsou elegantní, elektronické zase ultra moderní. Oba způsoby jsou potom v naší době chápány jako klady. Navíc si můžete pořídit obě verze a ještě na tom ušetříte.

Podívejte se na krásné motivy našich novoročenek

Ceny novoročenek

Cena papírové novoročenky je od 10 Kč/ks včetně obálky. Záleží balíčku, který vyberte.

Varianta 1:
pouze elektronická verze – 899 Kč

Varianta 2:
elektronická + papírová verze – 799 Kč za elektronickou a 10 Kč/ks za papírovou včetně obálky

Varianta 3:
pouze papírová verze – 19 Kč/ks včetně obálky